Nadace Prdíčko

Víte, jaké to je, když před vámi všichni utíkají? Zkuste jen chvíli pomyslet na to, jak by vám bylo, kdyby váš jediný přítel byl starý válečný veterán, který přišel o čich, nebo zaměstnankyně chladíren s chronickou rýmou. Pokud se vám podařilo do některé z těchto situací vžít, pak vám gratulujeme. Právě jste prožili okamžik života člověka s gasbombardií.

Co je Gasbombardie?

Gasbombardie je chronická extrémní plynatost, kdy se střevní plyny dostávají tkání až do mozku, což způsobuje, že postižený má své plyny rád a rád se o ně dělí s okolím. Říká se tomu Filipínský syndrom. Neblahé následky těchto procesů se projevují samotou. Nikdo totiž nechce být ve společnosti gasbombardika, natož s ním trávit delší dobu v nějaké formě vztahu. Spousta případů končí i nenávistí vůči postiženému, či nevybíravými posměšky.

Léčba

Na tuto nemoc se specializují pouze dva lékaři v ČR, a to GDr. Lubomír Čvachták z Nováčkovy univerzity v Dolních Čerchmanicích a GDr. Ladislav Bubloň ze Štočkova vědeckého ústavu v Pavlínově.


Poznámka: GDr. je zkratka pro Gas Doctor.

Z médií

O gasbombardii jste mohli slyšet v televizních zprávách, kde se nedávno probírala nechvalně známá kauza Plynofikace, což byl nárůst postižených o 116% během jednoho týdne v okolí Velkého Meziříčí. Za vším nakonec stál doktor Blatoslav Řídký, který případy začal řešit, až už bylo pozdě. Mezi lidmi byla tato kauza známá jako Bahenní sezóna.

Snažíme se pomáhat

Nadace Prdíčko vznikla, abychom gasbombardikům mohli pomoci. Součástí jsou i hromadné terapie s názvem Cyklon G, či veřejná sbírka na Espumizan.

Prdíčko a Morčata

Morčata na útěku jsou patrony a veřejnými propagátory této nadace, protože jejich bubeník Filipínec a jejich technik Kurtuluš sami trpí pokročilou formou gasbombardie.

Je důležité vědět...

Jak poznám gasbombardika?
Pokud se ve vaší blízkosti ozve hlasitý, dunivý pšouk a těsně za ním radostný smích, pak vězte, že je gasbombardik nablízku.

Jak se mám při setkání s gasbombardikem zachovat?
Utíkejte a modlete se. Pokud už je jeho stav v pokročilé fázi, zkuste jej navzdory jeho smíchu dát do stabilizované polohy a zahájit dýchání z úst do zadku.

Proč bych měl gasbombardikům pomáhat?
Zaprvé můžete být kdykoliv jedním z nich, a to ze dne na den. Zadruhé nás jejich prdy můžou jednoho dne zahnat do kouta. Takže jde i o bezpečí.

Co mám dělat, pokud mám gasbombardii?
Dělejte si co chcete, ale hlavně přestaňte prdět v těsných prostorách, které sdílíte se svými kamarády, prosím!

Jak můžu přispět?
Hodně.